A A A Powiększ tekst
Mapa strony
Urząd Gminy w Klukowie

140 000,00 zł dofinansowania w ramach Funduszu Sprawiedliwości na zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych

W dniu 03 grudnia br. w Ministerstwie Sprawiedliwości Piotr Uszyński – Wójt Gminy przy kontrasygnacie Bożeny Ciborowskiej - Skarbnik Gminy w obecności Ministra Marcina Romanowskiego oraz Poseł Aleksandry Szczudło podpisał umowę na dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu ratowniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości.

Całkowita kwota zgłoszona do dofinansowania wyniosła 146 730,83 zł, a wartość przyznanego dofinansowania 140 000,00 zł, natomiast pozostałą część stanowi wkład własny gminy w wysokości 6 730,83 zł. Z pozyskanych środków zostanie zakupiony sprzęt dla OSP w Wyszonkach Kościelnych (hełmy bojowe, buty gumowe strażackie, rękawice strażackie, detektor wielogazowy, butla kompozytowa), OSP w Trojanowie (defibrylator, agregat prądotwórczy, hełmy bojowe), OSP w Klukowie (hełmy bojowe) oraz OSP w Kuczynie (cylindry rozpierające z zestawem końcówek wymiennych o różnych długościach, wysokociśnieniowe poduszki pneumatyczne do podnoszenia o nośności od 50 kN do 300 kN, butla na sprężone powietrze do poduszek pneumatycznych o poj. min. 6l, defibrylator). Dla wszystkich jednostek zostaną zakupione również komplety ubrań specjalnych ochronnych.

www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

powrót
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl