A A A Powiększ tekst
Mapa strony
Urząd Gminy w Klukowie

Realizacja zadnia pn. „Wykorzystanie OZE w Budynku Zespołu Szkół w Klukowie”

Trwają prace związane z wykonaniem zadania pn. „Wykorzystanie OZE w Budynku Zespołu Szkół w Klukowie”. W ramach przedmiotowego zadania zostaną wykonane dwie pompy ciepła typu solanka/woda o łącznej mocy 260 kW, która w całości pokryje zapotrzebowanie obiektu na ciepło na cele centralnego ogrzewania. W chwili obecnej budynek ogrzewany jest za pomocą dwóch kotłów olejowych o mocy 175 kW każdy, zaś roczne zużycie oleju opałowego kształtuje się na poziomie ponad 40 tys. litrów. Szacuje się, że inwestycja przyniesie ograniczenie emisji dwutlenku węgla na poziomie 50,34 Mg (40,7%), zaś oszczędności finansowe ukształtują się na poziomie rzędu 72 tys. rocznie.

Całkowita wartość inwestycji zgłoszonej do dofinansowania wynosi  1 582 870,17 zł., a wartość przyznanego dofinansowania 1 028 865,61 zł. Głównym wykonawcą zadania jest ALDO Technika Grzewcza Sławomir Wiśniewski, Dąbrówka Kościelna 107, 18-210 Szepietowo.

powrót
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl